Ślubna biżuteria. Wybierz najpiękniejszą!

biżuteria

Ślub i wesele to poważne przedsięwzięcie. Organizacja wszystkich elementów składających się na uroczystość jest trudna, wymaga wiele wysiłku i ciężkiej pracy. Wśród różnych problemów, przed którymi staje Panna Młoda, zawiera się również wybór sukni ślubnej. Podczas ślubu każda kobieta chce wyglądać i czuć się piękna. A to wymaga podjęcia wielu trudnych decyzji związanych z wyborem sukni, fryzury, makijażu, biżuterii i innych dodatków. Panna Młoda musi zwrócić uwagę na wszystkie te elementy i dobrać je tak, aby tworzyły spójną całość. A to wyjątkowo trudne i niewdzięczne zadanie. W poniższym artykule zostanie poruszona kwestia związana z wyborem srebrnej biżuterii do ślubu. Kilka podstawowych wskazówek powinno pozwolić każdej kobiecie na poradzenie sobie z tą trudną decyzją.

Ślubna biżuteria srebrna a suknia ślubna

biżuteria
Biżuteria do ślubu

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że jedną z kluczowych zasad udanej stylizacji ślubnej jest zachowanie umiaru. Zbyt duża ilość ozdób i dodatków zestawiona z bogato zdobioną suknią ślubną może okazać się zbyt kiczowata, pozbawiona wyczucia, a każda kobieta chce na ślubie wyglądać elegancki. Uniwersalna zasada, która powinny kierować się wszystkie kobiety podczas kompletowania akcesoriów ślubnych, to „mniej znaczy więcej”. Biżuteria srebrna powinna podkreślać urodę Panny Młodej i współgrać z fasonem sukni. Dla przykładu, w przypadku niezwykle ozdobnej sukni, biżuteria powinna być skromna, klasyczna i delikatna lub można w ogóle z niej zrezygnować, natomiast w przypadku prostych, gładkich sukni lub sukni z niewielkimi ozdobami, możemy zdecydować się na masywniejszą, bardziej przykuwającą wzrok biżuterię. Jeżeli chcemy, aby srebrna biżuteria ślubna  idealnie współgrała z suknią, możemy poszukać zestawu biżuterii, który posiada podobny motyw przewodni jak wybrana sukienka, np. konkretny motyw kwiatowy czy geometryczny. Jeśli sukienka przyozdobiona jest koronką, warto z takiej samej koronki wykonać opaskę na włosy lub szyję. Jeśli suknia ślubna nie ma głównego motywu przewodniego, Panna Młoda może go stworzyć sama, dobierając różne akcesoria, które opisują jej charakter, hobby czy upodobania, np. jeśli dana kobieta uwielbia czytać, może stworzyć zestaw biżuterii związany z książkami.

Ślubna biżuteria srebrna a bukiet ślubny

Wiele kobiet często zapomina o tym, że bukiet ślubny również powinien być zgodny z całą stylizacją. Część stylistów podkreśla, że przede wszystkim kolczyki powinny być związane z bukietem, np. w sytuacji, gdy bukiet zawiera pewne kolorowe elementy. Obecnie trendem cieszącym się ogromną popularnością, jest umieszczanie w bukiecie składającym się z białych róż, różowego lub niebieskiego aspektu. Ten motyw kolorystyczny powinien znaleźć się również w kolczykach Panny Młodej. Srebrne kolczyki z małymi kamieniami w określonym kolorze ożywią stylizację i sprawią, że będzie się ona wydawać o wiele ciekawsza i bardziej przemyślana. Gdy Panna Młoda zdecydowała się na bukiet, który nie zawiera żadnych kolorowych aspektów, można dodać do niego element, który związany jest z wyglądem kolczyków, np. jeśli kolczyki są w kształcie serca, można bukiet przyozdobić takim motywem.

Skromna czy bogata biżuteria srebrna do ślub?

Tak jak zostało już powyżej wspomniane, wszystko zależy od wybranej sukni ślubnej, choć istnieją pewne uniwersalne zasady, którymi może się kierować Panna Młoda. Nie należy do ślubu wybierać biżuterii ekstrawaganckiej, takiej jak masywne, duże i błyszczące kolie. Są one tym rodzajem biżuterii, który może przyćmić suknię i jednocześnie odwrócić uwagę od urody Panny Młodej. Nie powinno się nigdy zdarzyć tak, że dany element biżuterii całkowicie zdominuje stylizację. Idealnym rozwiązaniem jest skromny, ale elegancki naszyjnik. Srebrny łańcuszek z drobnym splotem może zostać zestawiony z dużą, ładną zawieszką z kamieniem szlachetnym. Takie połączenie podkreśli stylizację, ale jej nie przyćmiewa. Warto pamiętać, że długość naszyjnika powinna odpowiadać rodzajowi dekoltu sukni ślubnej. Im głębszy dekolt, tym naszyjnik może być dłuższy. Zwyczajowo w klasycznych dekoltach, naszyjnik powinien znajdować się mniej więcej 5-7 cm nad mostkiem. Naszyjnik w tym miejscu będzie dobrze wyeksponowany.

Czy pierścionek do ślubu to dobry pomysł?

W przypadku ślubu najlepiej zrezygnować z tego typu ozdoby, zwłaszcza jeśli jest to duży pierścień z kamieniem. Ze względu na symbolikę obrączek i ceremonię z nimi związaną, inne pierścionki w tym dni nie są dobrym wyborem. Widoczna powinna być jedynie obrączka i co najwyżej, pierścionek zaręczynowy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dobór ozdób może być związany z materiałem, z którego została wykonana obrączka. Jeśli obrączka jest wykonana z białego złota, można dobrać pozostałą biżuterię również z tego materiału lub ze srebra. W ten sposób wszystkie elementy stylizacji będę idealnie ze sobą współgrać.