Biustonosz sportowy – komfort i wygoda

Bielizna damska

Najlepszym prezentem, który możesz kupić sobie, jeżeli jesteś aktywną biegaczką, to właśnie dobrze dobrany sportowy biustonosz. Cieszą się one ogromną popularnością, ponieważ są niesamowicie wygodne i komfortowe, a różnice czuć się już po pierwszych przebiegniętych metrach. Bieganie jest w Polsce, szczególnie wśród kobiet, bardzo popularnym sportem, dlatego tak zaskakujące jest to, że wiele pań nie wie jak odpowiednio wybrać sportowy biustonosz. Nie jest to wcale zadanie banalne, ponieważ na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt modeli. Na szczęście, dziś przychodzimy z poradą i dokładnie pokażemy, jak powinnaś wybrać w sklep internetowy z bielizną sportową.

Idealnie Dopasowany Biustonosz – Sprawdź, Jak Go WybraćDlaczego musisz nosić biustonosz sportowy podczas biegania?

Przeciętna pierś waży od 250 do 300 g, a każdy nienaturalny ruch taki jak przy bieganiu powoduje ich poruszanie się w każdym kierunku. Może to powodować dyskomfort, otarcia i obciążenie tkanki piersiowej-więzadeł Coopera, co z kolei może doprowadzić do szybszego opadania piersi. Po rozciągnięciu więzadła Coopera nie mogą one powrócić do pierwotnej pozycji, dlatego ważne jest, aby podtrzymywać piersi, niezależnie od tego, jak daleko pobiegniesz. Dodatkowo jest to kwestia wygody. Sportowe staniki skutecznie stabilizują pozycję piersi, które nie przeszkadzają podczas biegu. W odróżnieniu od standardowych staników są dużo bardziej dopasowane do ciała, co ma ogromne znaczenie podczas biegania.

Jaki rozmiar biustonosza sportowego powinnaś kupić?

Nie ma magicznej formuły, aby dowiedzieć się, który rozmiar biustonosza najlepiej ci pasuje. To dość skomplikowany proces, dlatego po większą ilość wskazówek odsyłam cię do innego posta, gdzie przedstawiliśmy, jak wybrać idealny biustonosz w sklepie internetowym z bielizną. Jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś sportowego biustonosza, zacznij od zwykłego rozmiaru biustonosza, ale bądź otwarta także na różne inne rozmiary, zanim znajdziesz idealne dopasowanie. Ciało każdej kobiety jest inne, dlatego należy sprawdzić kilka możliwości zanim podejmie się ostateczną decyzję. Warto przy tym pamiętać, że dla komfortu nie ma znaczenia marka, ani nazwa, ale właśnie rozmiar i odpowiednie dopasowanie.

Jak powinien pasować biustonosz sportowy?

Pierwszym znakiem, że masz odpowiedni rozmiar, jeśli chodzi o biustonosze sportowe, jest tylna opaska utrzymana na równym poziomie. Jeśli się podniesie, to znaczy, że biustonosz jest za duży. To bardzo niekorzystne, ponieważ podczas bieganie będzie się on zsuwał. Może to powodować, że bieganie nie będzie sprawiało takiej przyjemności, ponieważ cały czas będziesz zainteresowana poprawianiem stanika. Biustonosz sportowy powinien pasować ciasno, ale nie może być też zbyt ciasny. Musi dać ci pełen komfort oddychania, dlatego sprawdź, czy pasuje poprzez włożenie jednego palca pod opaskę. Warto o tym pamiętać przy wybieraniu rozmiaru w sklepie internetowym z bielizną. Zbyt ciasny stanik utrudnia oddychanie, która odgrywa niesamowicie ważną rolę podczas biegania. Dodatkowo pozostawia na ciele, źle wyglądające odciski – warto tego unikać dobierając odpowiedni stanik.

Kiedy biustonosz sportowy nie pasuje?

1. Ból piersi lub pleców

Jeśli po bieganiu bolą cię piersi lub plecy, biustonosz sportowy nie wykonuje swojego zadania. Może to również oznaczać, że masz na sobie biustonosz z niewłaściwym wsparciem. Nie powinnaś nosić na sobie tego samego biustonosza do jogi i biegania.

2. Biustonosz podjeżdża po plecach lub zapinasz go na ciasnym haczyku

Nawet jeśli ramiączka pasują idealnie, to tak naprawdę to biustonosz wykonuje większość pracy na biustonoszu sportowym, dlatego nie może być on zbyt ciasny.

3. Paski wbijają się w skórę

Rodzajów sportowych biustonoszy jest wiele i z łatwością znajdziesz dla siebie najlepsze rozwiązanie, jednak jedna zasada nigdy się nie zmienia. Niezależnie czy wybierzesz biustonosz z szerokim paskiem, czy racerback, ramiączka nie mogą się wbijać w twoją skórę.

Jakie są dostępne różne rodzaje biustonoszy sportowych?

Chociaż istnieje wiele różnych stylów, większość biustonoszy sportowych można podzielić na dwie kategorie:

  • Biustonosze enkapsulacyjne, które mają dwie miseczki tak jak normalny biustonosz, ale z dodatkowym wsparciem.
  • Biustonosze uciskowe, które przyciskają twoje piersi do klatki piersiowej i są zwykle naciągane na głowę.

Jeśli zdecydujesz się na pierwszy styl, upewnij się, że centralny element leży płasko na mostku. W sklepie z bielizną damską https://www.atrakcyjna.pl/c/pl/7/5/1/0/long/bielizna+damska.html znajdziesz wiele rodzajów biustonoszy, z których na pewno uda ci się wybrać ten najbardziej pasujący.

Jaki kształt biustonosza sportowego najlepiej pasuje do twoich piersi?

Metoda prób i błędów to najlepszy sposób, na odkrycie, która marka, model i rozmiar najlepiej pasują do twoich piersi. Najlepszym miejscem na zakupy są zdecydowanie sklepy internetowe z bielizną, ponieważ oferują one znacznie szerszy wybór rodzajów i rozmiarów niż standardowe sklepy. Kupno przez internet to także komfort zamawiania bez wychodzenia z domu i brak konieczności spędzania godzin na poszukiwaniach.