Hale namiotowe rodzaje i przeznaczenie.

Hale namiotowe https://www.nowhal.pl mają wiele zastosowań, m.in. jako przenośne magazyny, sezonowe zadaszenie, mobilne obiekty wykorzystywane do imprez masowych, itd. To świetna alternatywa dla murowanych hal, które wiążą się z dużymi kosztami. Prosta konstrukcja hal namiotowych umożliwia szybki montaż i demontaż. Poza tym można je wznieść niemalże na każdej płaskiej powierzchni i w razie potrzeby łatwo przenieść w inne miejsce. Istnieją 3 typy hal: magazynowe, pneumatyczne i tradycyjne. Ich konstrukcja składa się ze szkieletu i specjalnej powłoki wykonanej z wytrzymałego materiału. Czym różnią się poszczególne modele hal namiotowych?

Hale namiotowe tradycyjne

Hale namiotowe tradycyjne mają szerokie zastosowanie, dlatego są najbardziej popularne ze wszystkich typów. Posiadają modułową i prostą konstrukcję, którą można szybko zamontować, zdemontować i w razie potrzeby przenieść w dogodne miejsce. Kolejną zaletą jest możliwość ich rozbudowy, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiego powiększenia powierzchni roboczej. W ofercie znajdują się hale namiotowe tradycyjne o różnych kształtach, co pozwala je dopasować do kształtu powierzchni gruntu, na których będą wzniesione. Najczęściej wykorzystywane są jako obiekty do imprez masowych, np. eventy, targi, wesela i różnego rodzaju przyjęcia. Pokrycie wykonane z wysokiej jakości materiału, stanowi znakomitą ochronę przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Odpowiedni spad dachu sprawia, że nie gromadzi się na nim ciężka warstwa śniegu, który mógłby niepotrzebnie obciążać szkielet. Z pozoru delikatna konstrukcja jest niesamowicie wytrzymała, nawet najsilniejsze podmuchy wiatru, dzięki czemu można ją użytkować przez cały rok. Materiał, użyty do wykonania powłoki cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza na zewnątrz, co zapobiega skraplaniu pary wodnej. Tradycyjne hale namiotowe można podzielić na:

Aluminiowe – ich szkielet wykonany jest z konstrukcji aluminiowej, która jest lekka i jednocześnie wytrzymała. Nie wymaga zabezpieczenia przed korozją, ponieważ aluminium jest metalem, który nie ulega korodowaniu. Niewielka waga sprawia, że można je z łatwością transportować w różne miejsca. Z tego względu są często wykorzystywane jako mobilne obiekty do eventów, na targach, itd. Mogą stać w całości przez cały rok, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ten rodzaj hal namiotowych jest też często wykorzystywany jako obiekt wystawowy w sezonie, np. przy marketach budowlanych, ogrodniczych, itd. Niewielki koszt w porównaniu z murowanymi halami sprawia, że są często wykorzystywaną alternatywą przez przedsiębiorców.

Stalowe – ten typ hal namiotowych opiera się na szkielecie, którego elementy wykonane są z wysokiej jakości wzbogacanej stali. Elementy są zabezpieczone przed korozją za pomocą farby antykorozyjnej lub ocynku. Hale namiotowe stalowe są cięższe niż aluminiowe, ale wytrzymałość ich szkieletu jest o wiele większa. Dlatego często stosowane są jako obiekty, które zastępują murowane magazyny przez cały rok. Można je łatwo zdemontować i przenieść w dowolne miejsce, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców.

Magazynowe hale namiotowe

Magazynowe hale namiotowe znajdują zastosowanie jako pomieszczenia do wystaw sezonowych produktów, np. w lecie chronią przed słońcem i deszczem. Natomiast po zakończonym sezonie można je łatwo zdemontować i wykorzystać wolną powierzchnię do innych celów. W przeciwieństwie do murowanych hal, nie wymagają dużych nakładów finansowych, co zmniejsza koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W razie potrzeby można je szybko przenieść i jednocześnie zyskać wolną powierzchnię roboczą – w przeciwieństwie do budynków murowanych lub blaszanych, które wzniesione są na betonowych fundamentach. Magazynowe hale namiotowe są najczęściej wyższe i szersze niż tradycyjne, ponieważ są dostosowane do poruszania się wózków widłowych.

Pneumatyczne hale namiotowe

Tego typu hale namiotowe różnią się od poprzednich powłoką, która zawiera izolację oraz specjalny system wypełniający powłokę ciepłym powietrzem. Ten model często wykorzystywany jest do imprez masowych, nawet w okresach mrozów, ponieważ umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury panującej wewnątrz. Można je łatwo zmontować i zdemontować, dzięki czemu pełnią funkcję hal mobilnych, np. przyjęcia weselne, stoiska na targach, itd. W sezonie letnim powłoka znakomicie chroni ludzi przebywających wewnątrz przed słońcem i deszczem. Materiał jest wysoce elastyczny, dzięki czemu nie ulega pękaniu wskutek działania różnicy temperatur.

Hale namiotowe mogą być używane w niemalże każdej branży w celu szybkiego uzyskania obiektu, który nie wymaga specjalnych pozwoleń budowlanych oraz wysokich nakładów finansowych. Prosty szkielet sprawia, że można je zamontować na każdej poziomej powierzchni i w razie potrzeby szybko przenieść w inne miejsce. Modułowa konstrukcja pozwala rozbudować namioty o dowolną przestrzeń. Materiał, z którego są wykonane powłoki jest odporny na działanie wilgoci i wiatru. Niektóre modele posiadają opcję montażu instalacji grzewczej, dzięki czemu można je wykorzystywać przez cały rok, nawet w okresie wysokich mrozów. Z tego względu są popularne wśród inwestorów, którzy chcą uzyskać tani obiekt budowlany.