Zabiegi na twarz – efekt idzie w parze z igłą

Zabiegi kosmetyczne na twarz to przede wszystkim poprawianie jakości skóry. Najskuteczniejsze z nich wyraźnie poprawiają wygląd skóry, wygładzają ją i ujędrniają. Ich efekt polega na użyciu igły, której wprowadzenie pod skórę pozwala na osiągnięcie efektów, które są poza zasięgiem kremów i standardowych zabiegów kosmetycznych. Przedstawiamy kilka metod na odmłodzenie skóry twarzy, które w ostatnim czasie nie bez powodu cieszą się największą popularnością wśród klientów gabinetów kosmetycznych.

 

 

Mezoterapia

Tak zwany „wampirzy lifting”. Nienajprzyjemniejszy, ale bardzo efektowny zabieg. Polega on na pobraniu krwi klienta, która następnie poddana jest odwirowaniu i odseparowaniu płytek krwi. Zastrzyki na twarz wykonuje się z dodatkiem witamin A, C i E, kwasu hialuronowego oraz wyciągów roślinnych: z zielonej herbaty, alg morskich i innych. Substancje dostarczane są bezpośrednio do skóry właściwej, tak aby pobudzić mechanizmy regeneracyjne skóry.

W wyniku nakłuć skóra odmładza się, następuje wyrównanie zmarszczek i zniknięcie cieni pod oczami – „worków”, które stanowią utrapienie dla niejednej kobiety. Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób o suchej skórze, która potrzebuje intensywnego nawodnienia.

Średnia cena jednego zabiegu mezoterapii to około 250 zł; zabieg nie zawsze trzeba powtarzać, czasem wystarczy tylko jeden. Przed zastrzykami nie podaje się znieczulenia, a ryzyko infekcji immunologicznej jest praktycznie zerowe.

Nici liftingujące

Ten zabieg kosmetyczny jest stosunkowo nowy; dopiero od kilku lat stał się powszechnie stosowany i od tego czasu coraz bardziej zyskuje na popularności. Dzieje się tak głównie za sprawą efektów odmładzających i zatrzymywaniu procesów starzenia – dzięki niciom skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki zredukowane.

Nici to alternatywa dla standardowego liftingu. Wykonane z wchłanialnych materiałów, mają od 5 do 20 cm długości. Sam zabieg polega na wprowadzeniu nici pod skórę (za pomocą zastrzyków, skóra zostaje wcześniej znieczulona), tak aby ułożyły się w „rusztowanie”, którego zadaniem jest podniesienie skóry. Nici wchłaniają się nawet do 18 miesięcy, zaś efekt utrzymuje się do 2 lat. Zabieg może nieco zmienić rysy twarzy – o zmianach powinien wcześniej poinformować lekarz, jako że ich kształt jest do przewidzenia. Należy liczyć się również z możliwą opuchlizną, zasinieniem twarzy i ogólnym dyskomfortem. W pozbyciu się go mogą pomóc specjalistyczne maści lub antybiotyki.

Nici liftingujące kupuje się na sztuki, dlatego trudno jednoznacznie określić koszt zabiegu. Cena zależy także od rodzaju nici; zabieg na jeden obszar twarzy nićmi PDO (wykonanymi z polidioksanu) kosztuje około 1900 zł, zaś nićmi Happy Lift (wykonanymi z polikaprolaktonu) – 4500 zł. Nici Silhouette z kwasu polimlekowego kosztują 2000 zł za parę. Zabieg ten to spora inwestycja, jednak efekty nie tylko robią wrażenie, ale i utrzymują się przez długi czas.

Kwas hialuronowy

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pomaga w osiągnięciu wielu różnych efektów: przywróceniu jędrności skóry, redukcji zmarszczek, cofnięciu szeroko pojętych efektów starzenia. Nie bez powodu kwas ten nazywany jest eliksirem młodości, a zabiegi kosmetyczne z jego wykorzystaniem należą do najczęściej stosowanych. Co ciekawe, za pomocą kwasu hialuronowego powiększa się również usta czy modeluje policzki.

Na czym polega fenomen tego zabiegu kosmetycznego? Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, jednak z wiekiem jest go coraz mniej; wstrzykiwanie go (lub podawanie w formie kosmetyków) odmładza więc skórę i poprawia jej ogólną jakość.

Należy jednak liczyć się z konkretnymi kosztami. Za powiększenie ust należy zapłacić około 1000 zł, wymodelowanie policzków – do 2000 zł. Cena warta jest efektu – ten widać od razu, a utrzymuje się on przez kilka kolejnych miesięcy. Przy likwidacji zmarszczek również należy się liczyć z kosztem powyżej 1000 zł, chociaż dokładna cena zależy od liczby zastrzyków oraz wielkości ostrzykiwanej powierzchni.

Wolumetria

Kolejny zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest zmiana rysów twarzy. Jednym z efektów starzenia – oprócz tworzenia się zmarszczek – jest zmiana kształtu twarzy; traci na owalu, wydłuża się i staje nieco bardziej pociągła. I właśnie na tym polega wolumetria; jej zadanie stanowi przywrócenie twarzy owalnego kształtu, a co za tym idzie – odmłodzenie jej. Poza samym zatrzymaniem procesu starzenia wolumetria pozwala na większą ingerencję w rysy twarzy, na przykład uwydatnienie kości policzkowych czy poprawę linii żuchwy.

Wstrzykiwany podczas zabiegu wypełniacz powstaje na bazie wspomnianego powyżej kwasu hialuronowego. Jego obecność oznacza przywrócenie skórze jędrności poprzez zwiększenie objętości tkanek miękkich. Wolumetria spłyca zmarszczki i nawadnia skórę, zapewniając przy tym całkowicie naturalny efekt, który trwa nawet do 18 miesięcy.

Zabieg jest bezpieczny; jedyny efekt uboczny to opuchlizna twarzy, która może, ale nie musi się pojawić i zazwyczaj trwa do 3 dni. Cena waha się od około 2000 do ponad 3000 złotych; całkowity koszt zabiegu od tego, jakiej ilości substancji użyto.