Jak wygląda wypożyczenie samochodu na minuty?

Wypożyczalnia samochodów

Obecnie coraz większą popularnością wśród wypożyczalni samochodów http://automaks.pl/ staje się wprowadzenie do oferty usługi wynajmu auta na minuty. Moda przybyła do nas z zagranicy, gdzie mieszkańcy zwłaszcza dużych miast chętnie korzystają z możliwości wypożyczenia samochodu na krótki okres czasu. Na czym polega ideologia całego przedsięwzięcia? Czy wynajem pojazdu na minuty się opłaca? W jakich sytuacjach warto skorzystać z właśnie z takiego rozwiązania?

Wypożyczenie auta na minuty – dla kogo?

Jeszcze do niedawna wypożyczalnie samochodów kojarzyły nam się głównie z usługami luksusowymi, z których najczęściej korzystają biznesmeni. Na szczęście wraz z upływającym czasem zmieniło się nasze podejście do tego tematu. Dzisiaj z usług firm zajmującym się wynajem pojazdów chętnie korzystają osoby fizyczne, a także przedsiębiorcy.

Wypożyczalnia samochodów
Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczenie samochodu jest zdecydowanie wygodniejszą i jak się okazuje dużo tańszą alternatywą dla taksówek. Choć na polskim rynku jest to nowość firmy bez wahania decydują się na umożliwienie swoim klientom wynajmu aut na minuty. Z oferty najczęściej korzystają osoby, których samochód na skutek stłuczki znajduje się aktualnie u mechanika oraz osoby nie posiadające własnego auta. Wynajem auta na minuty rewelacyjnie sprawdza się w pilnych i nagłych sytuacjach, które zmuszają nas do ciągłego i szybkiego przemieszczania się po zakorkowanych ulicach.

 

Jak przebiega proces wynajmu auta na minuty?

Osoba, która zdecyduje się na wypożyczenie samochodu w tej usłudze musi do tego celu posłużyć się specjalną aplikacją, uprzednio pobraną i zainstalowaną na urządzeniu mobilnym np. smartfonie. Oczywiście użytkownik takiej aplikacji powinien mieć ukończone 18 lat i być pełnoprawnym posiadaczek ważnego dokumentu prawa jazdy. Przebieg całego procesu wynajmu wbrew pozorom nie jest niczym skomplikowanym, przebiega szybko, sprawnie i co najważniejsze w sposób bezpieczny. W trakcie zakładania konta konieczne jest podanie danych osobowych oraz numeru prawa jazdy, bardzo często nowi użytkownicy proszeni są o przesłanie skanu dokumentów (dowodu osobistego oraz prawa jazdy), celem potwierdzenia podanych wcześniej informacji.

Po aktywowaniu specjalnego konta użytkownik może przystąpić do dokonania rezerwacji wybranego przez siebie pojazdu, od tej pory przez najbliższy kwadrans samochód będzie czekał na odbiór w wyznaczonym miejscu. Dużym atutem usługi jest możliwość pozostawienia wypożyczonego auta w dowolnym miejscu, wyznaczonej odgórnie strefy funkcjonowania firmy oferującej wynajem samochodów http://automaks.pl/kontakt/ na minuty.

Zastanawiasz się co z dowodem rejestracyjnym? Jak wszyscy wiemy jest to niezwykle ważny dokument zawierający cenne informacje na temat pojazdu itp. Karta pojazdu wraz z kluczykami czekać będzie na nowego kierowcę wewnątrz samochodu. Oprócz tego w każdym pojeździe przystosowanym do kilkuminutowego wynajmu znajduje się także dokładna instrukcja obsługi.

Jakie są koszty wynajmu auta http://automaks.pl/cennik/ na minuty?

Przed skorzystaniem z usług wypożyczalni zazwyczaj skupiamy się na kosztach, jakie ewentualnie poniesiemy. Wypożyczenie samochodu na minuty potocznie określane jest mianem “carsharingu”, biorąc pod uwagę fakt, że oferta ta na polskim rynku pojawiła się stosunkowo niedawno to w dalszym ciągu niewiele osób wie, jak wyglądają koszty związane z usługą.

O czym wspominaliśmy na wstępie “carsharing” jest dużą konkurencją dla taksówek. Dlaczego? Chodzi oczywiście o wysokość opłat za przejazd. Zgodnie z opiniami osób, którym zdarza się wynajmować auta koszty są niższe o ponad połowę! Jak widać różnica jest ogromna, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można zainwestować w ponowne skorzystanie z usług wypożyczalni.

Ze względu na atrakcyjne ceny liczną grupą użytkowników wynajmujących pojazdy są osoby, którym jeszcze nie udało się zakupić własnego samochodu. Kupno auta jest kosztowną inwestycją, dodatkowo należy pamiętać o wielu innych opłatach wynikających z jego posiadania, idąc tym tropem wiele osób zamiast nabywać auto decyduje się na dużo tańsze i praktyczniejsze rozwiązanie jaki jest wypożyczenie samochodu.

Wynajem auta na minuty – wady?

Choć wydawać by się mogło, że “carsharing” to same zalety to usługa ta, jak każda inna posiada także kilka wad. Główną z nich jest stosunkowo uboga oferta wypożyczalni. Obecnie z kilkuminutowego wynajmu samochodów skorzystać mogą jedynie mieszkańcy dużych miast. Jednak wraz z rosnącą popularnością usługi wzrasta liczba firm zajmujących się wynajmem aut. Ponad to użytkownikom zdarza się narzekać na liczbę udostępnianych pojazdów przez co czas oczekiwania na pojazd nieznacznie się wydłuża.

Podsumowując, wypożyczenie auta na kilka minut staje się coraz bardziej popularne wśród zabieganych i zapracowanych mieszkańców dużych miast, którzy z przyczyn losowych nie mogą przemieszczać się osobistym samochodem. Usługa ta atrakcyjna jest pod wieloma względami, niskie koszty, szybki i prosty proces wynajmu, czytelne warunki umowy – to tylko kilka z zalet “carsharingu”.