Jesień – czy to dobry czas na wczasy?

wczasy

Długi urlop kojarzy się głównie z miesiącami letnimi. Wtedy to zaczyna się walka pomiędzy pracownikami o jak najdogodniejszy termin, a firmy zwalniają obroty ze względu na urlopy pracowników. Na przegranej pozycji najczęściej znajdują się wszyscy nowi pracownicy z krótkim stażem. Dla nich pozostają najpóźniejsze terminy wakacji. Ale to wcale nie przekreśla możliwości spędzenia wspaniałych wczasów. Warto docenić wakacyjny wyjazd również w czasie jesieni. Ma on o wiele więcej zalet niż możemy przypuszczać.

Jesienne wczasy – brak turystów

wczasy
Wczasy

Jedną z głównych zalet późniejszego wyjazdy na wczasy jest brak turystów. Gdy wakacje się kończą, kończą się również tłumy zwiedzających i plażowiczów. Unikniemy też rodzin z dziećmi, ponieważ od września będą one musiały wrócić do szkoły. A jeśli wyjedziemy w październiku, możemy liczyć również na brak studentów, którzy wrócą na uczelnie. To sprawia, że każda osoba ceniąca sobie ciszę i spokój będzie usatysfakcjonowana. 

W tym czasie o wiele łatwiej wynająć pokój w hotelu, odwiedzić najciekawsze turystyczne miejsca, bez widma stania w kolejce przez godzinę. A to całkowicie zmieni nasze doznania i pozwoli na dużo lepszy jakościowo odpoczynek. W końcu, w czasie wczasów nikt nie chce pamiętać o problemach dnia codziennego, takich właśnie jak kolejki, korki, hałas czy niezbyt mili, roszczeniowi turyści. Wyjazdy w czasie letnich miesięcy, zdają się być raczej przyzwyczajeniem niż przemyślaną decyzją. Nie warto podążać za tłumem innych wczasowiczów i po prostu zastanowić się nad tym, gdzie chcemy pojechać oraz czy letni termin jest kluczowy dla naszego wyjazdu. W wielu wpadkach może się okazać, że tak nie jest. 

Jesienne wczasy – dobre ceny

W okresie powakacyjnym ceny są o wiele niższe. Przede wszystkim tyczy się to ofert biur podróży. Gdy minie już wakacyjny ferwor wczasów, wiele biur urządza promocje i wyjazdy „last minute”, które mają przyciągnąć spóźnionych klientów. Natomiast jeśli zdecydujemy się na wyjazd bez biura podróży, również możemy liczyć na o wiele lepsze ceny. Ceny noclegów czy koszty lotów samolotem będą o wiele niższe niż w sezonie. Podobnie może być w kwestii cen w restauracjach czy sklepach ulokowanych w miejscach popularnych wśród turystów. Nie zapominajmy również o tym, że ceny niektórych lokalnych atrakcji turystycznych, mogą być niższe poza sezonem. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością gotówki, zamiast rezygnować z wczasów, możemy je przenieść na późniejszy termin. Nic nie stracimy, a możemy zyskać świetny, relaksujący urlop, który pozwoli nam na naładowanie baterii i poprawi naszą późniejszą efektywność w pracy.

Jesienne wczasy – pogoda

Słoneczna pogoda to jedna z najważniejszych rzeczy, na którą zwraca się uwagę podczas planowania urlopu. Nic w tym dziwnego. Deszcz i zimno mogą pokrzyżować wakacyjne plany, zwłaszcza, jeśli planujemy wyjazd w miejsce, w którym główną zaletą jest pogoda. Jednak jest również mnóstwo miejsc do których możemy się wybrać jesienią, a pogoda wciąż będzie piękna i słoneczna. A może nawet lepsza niż w czasie lata. Tyczy się to przede wszystkim ciepłych krajów. Wyjazd do Egiptu w czasie lata może być dla wielu osób nie do zniesienia, gdy przyjdzie im spacerować w pełnym słońcu, przy temperaturze przekraczającej 40 °C.  

Warto też wziąć pod uwagę, że leżenie w upale na plaży, to nie jedyny sposób spędzania wolnego czasu. Poza morzem czy basenem, są jeszcze inne atrakcje, takie jak aktywna wycieczka  w góry, spływ kajakowy czy podróżowanie po zabytkowych miastach. Opalenizna nie jest wyznacznikiem udanych wakacji. Należy w tym miejscu odnotować, że kraj do którego się wybieramy może mieć zupełnie inny klimat i warto wcześniej poświęcić odrobinę czasu i sprawdzić jaka jest typowa pogoda dla danego rejonu. W niektórych krajach zimy są niezwykle łagodne, a w czasie nawet później jesieni, pogoda wciąż jest piękna, a temperatura wysoka. Nie zawsze będziemy mieli szczęście i czasem trafimy na fatalną anomalię pogodową, ale mniej więcej możemy przewidzieć, co nas czeka. 

Zobacz również:

Walka z jesienną depresją

Jesień w Polsce może być piękna, ale to nie zmienia faktu, że mniejsza ilość słońca i zimno może wywoływać w nas zły nastrój. Czas „sezonowej depresji” jest typowy dla każdej pory roku. Niektórzy ludzie są na niego podatni dużo bardziej niż inni. Tyczy się to głównie meteopatów. W tym czasie spada nasza produktywność, jesteśmy bardziej rozdrażnieni i odczuwamy ciągłe zmęczenie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest spędzenie tego czasu w miłym miejscu, najlepiej na wczasach. Zamiast zmuszać się do wykonywania kolejnych zadań w pracy, możemy spokojnie poleżeć na plaży lub aktywnie spędzić czas zdobywając górskie szczyty. To przyniesie nam same korzyści i pomoże przetrwać ten nieprzyjemny czas.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl