Apartamenty nad morzem, czyli co zyskasz, nabywając mieszkanie w Zachodniopomorskiem

apartamenty-nad-morzem

Mieszkania w regionach atrakcyjnych turystycznie są kupowane nie tylko w celu zamieszkania, ale także jako inwestycja kapitału. Ich wartość jest większa niż w innych regionach kraju, a wynajem dla turystów generuje duże zyski.  W wielu miejscowościach województwa zachodniopomorskiego turyści są przez cały rok. Coraz popularniejszą inwestycją jest kupowanie mieszkań z przeznaczeniem na wynajem.

Walory województwa zachodniopomorskiego

Zdaniem ekspertów z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową województwo zachodniopomorskie ma ponadprzeciętny wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej. Zawdzięcza bogatemu wyborowi środków transportu: wodny, lotniczy, kolejowy, drogowy, morskim tradycjom (turystyka, przemysł okrętowy i rybołówstwo), terenom rolniczym i atrakcjom przyrodniczym (Bałtyk, Pojezierze Drawskie i Wałeckie). Województwo zachodniopomorskie jest przykładem zrównoważonego rozwoju i wykorzystania energii odnawialnej.  Powstaje tutaj sporo farm wiatrowych i uprawiane są rośliny energetyczne. Kolejną zaletą regionu jest dobrze wykształcona kadra i specjalne strefy ekonomiczne. W regionie rozwija się turystyka, przemysł informatyczny, usługi komercyjne, edukacja, gospodarka morska, biotechnologie i technologie genetyczne, branża nieruchomości oraz usługi konsultingowe. Zapotrzebowanie na specjalistów z najwyższej półki nakręca rynek nieruchomości. Ludzie szukają mieszkań zarówno na wynajem, jak i ofert sprzedaż mieszkań nad morzem zachodniopomorskie.

Zyskowna inwestycja

Deweloperzy bardzo dobrze znają rynek w swoim województwie. Wiedzą, że jest ogromne zapotrzebowanie zarówno na mieszkania stałe, jak i  tak zwane „mieszkania wakacyjne”, to znaczy na lokale mieszkaniowe wynajmowane na jakiś czas. Dlatego przygotowują oferty „sprzedaż mieszkań nad morzem zachodniopomorskie” dostosowane do potrzeb dwóch grup klientów: osób, które chcą zamieszkać w danym mieście na stałe oraz ludzi planujących pobyt tylko przez określony czas.  Wielu przedsiębiorców, również zagranicznych decyduje się wykupić kilka mieszkań i wynajmować je turystom lub osobom pracującym w firmach w województwie zachodniopomorskim. Wynajem krótkoterminowy ma  w województwie zachodniopomorskim jest opłacalny. Zyski sięgają ok 10% wartości mieszkania w ciągu roku. Należy mieć na uwadze takie koszty jak: wymiana pościeli po każdym wynajmującym, odświeżenie mieszkania przynajmniej raz na dwa lata i ewentualną naprawę szkód wyrządzonych przez klientów. Turyści i biznesmeni przeglądając oferty „sprzedaż mieszkań nad morzem zachodniopomorskie”, najczęściej poszukują lokali znajdujących się blisko morza, z których okna widać Bałtyk. Na popularność mieszkań nad morzem wpływają także zagraniczni turyści i sytuacja polityczna w innych krajach. Konflikty i  ataki terrorystyczne sprawiły, że turyści europejscy szukają nowych kierunków wypoczynku i odkrywają Polskę. Co roku zwiększa się liczba cudzoziemców, którzy kupują mieszkania nad polskim morzem. W nowych budynkach mieszkalnych, deweloperzy dokładają wielu starań, aby zapewnić komfortowe warunki życia swoim lokatorom i zapewniają takie atrakcje jak SPA, siłownię, tenisa ziemnego i wszystkie sklepy potrzebne w codziennym życiu.

Inwestowanie i odpoczynek

Przy ogłoszeniu o sprzedaży mieszkań nad morzem zachodniopomorskie warto podkreślać bliskość morza i innych atrakcji przyrodniczych, dobrej jakości materiał budowlany, energooszczędność i bardzo wysoki poziom estetyczny. Standardem  mieszkań w pasie nadmorskim jest cichobieżna winda, odpowiednia ilość miejsc parkingowych. Zdaniem gości mieszkania nad morzem na sprzedaż lub wynajem oferują lepsze warunki bytowe niż hotele, motele i pensjonaty. Powszechną praktyką jest kupno mieszkania i wynajmowanie go  zainteresowanym gościom. Z pewnością kupno takiego mieszkania na wakacje, a przez resztę roku wynajmowanie go turystom lub biznesmenom jest pewną inwestycją w nieruchomość. Ofertą sprzedaży mieszkań nad morzem zachodniopomorskie zainteresowane są osoby mieszkające w innych częściach kraju. Powierzają takie mieszkanie profesjonalnej agencji nieruchomości, która w imieniu klienta wynajmuje lokal mieszkalny zainteresowanym osobom. Dla potencjalnego inwestora, który chce kupić mieszkanie nad morzem, ważne są również inne walory okolicy, np.: duża ilość zieleni, spokój, cisza, place zabaw dla dzieci, bliskość sklepów i punktów usługowych.

Województwo zachodniopomorskie to dobre miejsce do inwestycji w nieruchomość. Pomimo wyższych cen mieszkań i tak sprzedaż mieszkań nad morzem utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Wpływ na sytuację na pewno ma potencjał ekonomiczny regionu, bliskość Niemiec oraz wzajemne kontakty biznesowe i towarzyskie Polaków i Niemców. Najtańsze mieszkania w województwie zachodniopomorskim to kawalerki. Ich cena przekracza sto tysięcy złotych.  Z kolei w mniejszych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego ceny mieszkań nie dobiegają od ofert deweloperów i agencji nieruchomości z innych regionów Polski.