Gabinet kosmetyczny jak urządzić?

Gabinet kosmetyczny jak urządzić?

Planując otworzyć gabinet kosmetyczny https://www.och-beauty.pl/kontakt/ jak go urządzić, aby miał stylowy design i wysokiej jakości narzędzia i sprzęt? Liczba klientów uzależniona jest od umiejętności kosmetyczki, jakości wykonywania stylizowania paznokci, oraz skuteczności zabiegów kosmetycznych. Ważną rolę odgrywa wyposażenie gabinetu oraz wystrój, to po nich można wywnioskować pierwsze wrażenie.

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego

Przed zakupem wyposażenia do gabinetu kosmetycznego należy się upewnić się, że posiada ono nowoczesny, ergonomiczny kształt i harmonijnie wpisuje się w ogólny wystrój pomieszczenia. Sprzęt musi być przede wszystkim niezawodny i wysokiej jakości, dlatego wszystkie urządzenia i meble muszą posiadać odpowiednie certyfikaty jakości i spełniać wszystkie międzynarodowe standardy.

Co jest potrzebne do wyposażenia gabinetu kosmetycznego?

  • Fotel kosmetyczny. Najważniejszą rzeczą przy wyborze jest wygoda, pożądana jest obecność mechanizmu podnoszącego i zgodność z ogólnym stylem wnętrza. Dużym powodzeniem cieszą się elektryczne modele, umożliwiające ustawienie fotela w różnych płaszczyznach. Kosmetyczka może swobodnie wykonywać zabiegi zarówno na twarz jak i na ciało. Jest to na przykład ważne przy takiej procedurze jak depilacja woskiem https://www.och-beauty.pl/oferta/depilacja-woskiem-warszawa-ochota/. Warto rozważyć zakup fotela hydraulicznego z pedałem za pomocą, którego ustawia się pożądaną wysokość, będzie to dobre rozwiązanie przy przedłużaniu rzęs https://www.och-beauty.pl/oferta/pielegnacja-oprawy-oczu/. Najprostszym modelem jest fotel standardowy.
  • Duże lustra. Ten atrybut jest bardzo ważny zarówno dla kosmetyczki, jak i dla klientów. Lustra są sprzedawane w różnych kształtach, rozmiarach i typach.
  • Praktyczne meble. Szafy, różne półki mają ogromne znaczenie przy wyposażaniu każdego pomieszczenia. Na przykład: trzeba gdzieś przechowywać ogromną ilość kremów, balsamów i innych produktów.
  • Suszarki, strefy klimatyczne. Narzędzia niezbędne dla każdej kosmetyczki. Bez tego sprzętu często po prostu niemożliwe jest wykonanie zabiegu kosmetycznego.
  • Stoły do manicure. Również jeden z ważnych atrybutów w każdym gabinecie kosmetycznym. Stoliki do manicure powinny być wygodne zarówno dla kosmetyczki jak i dla klientów.
  • Krzesła dla kosmetyczki. Wykonując stylizację paznokci lub pedicure leczniczy nie może pracować bez dobrego i wygodnego krzesła, a także wysokiej jakości miejsca pracy. Każdy wie, że od komfortu w gabinecie kosmetycznym zależy, czy klient wróci na kolejny zabieg, czy też nie. Takie krzesła wyposażone są w obrotowe kółka, co ułatwia poruszanie się po obszarze roboczym bez konieczności wstawania.

Meble do gabinetu kosmetycznego

Trzeba również zakupić meble do gabinetu kosmetycznego: gotowe lub na zamówienie, muszą one idealnie pasować do określonego pomieszczenia. Z reguły w linii mebli znajdują się wygodne i wysokiej jakości fotele do pedicure, kanapy kosmetyczne o podwyższonym poziomie komfortu. A także stoliki kawowe, sofy dla gości, wieszaki na ubrania oraz różne elementy wystroju wnętrz i wiele więcej. Im jaśniejsze są meble tapicerowane, tym bardziej obszerna będzie przestrzeń.

Design i aranżacja gabinetu kosmetycznego

Trzeba zacząć od najważniejszego – od wejścia. Co to powinno być? Przede wszystkim musi zwięźle wyrazić główną koncepcję, być przemyślanym w szczegółach i atrakcyjnie wyglądać. Osiąga się to dzięki współpracy projektanta graficznego, który opracowuje identyfikację wizualną, kolory firmowe i logo oznakowania.

Gabinet kosmetyczny jak urządzić?Można wyodrębnić 2 zadania: stworzyć przezroczystą wizytówkę wejścia, przez którą klient może zobaczyć detale pięknego wnętrza i aktywną pracę gabinetu kosmetycznego oraz zamknięte wejście, które tworzy aurę zamkniętego klubu. Dekoracje okienne to świetny sposób, aby zwrócić uwagę na gabinet, stworzyć sezonowe instalacje i nadać ton całemu wnętrzu oraz podkreślić jego przemyślany charakter. Stosować dekoracyjne nakładki na ściany w pobliżu obszarów wilgotnych (panele ścienne, szkło, drewno pokryte środkiem ochronnym, płytki, tynk wodoodporny).

Strefa handlowa, czyli poczekalnia: jak utrzymać klienta w oczekiwaniu na zabieg kosmetyczny i zarabiać? Oczywiście pokazywać i opowiadać o produktach, które są pięknie rozplanowane i podkreślone na półkach i gablotach oraz dodatkowych regałach w obszarze sprzedaży. Tutaj można również skupić się na stoliku kawowym, pomoże to stworzyć strefę relaksu i komfortu, w której klienci będą czekać na swoją kolej. Tapicerowany narożnik często rozcieńcza się designerskimi poduszkami o delikatnej kolorystyce. Do gabinetu kosmetycznego można również dokupić ciemne meble, których kolor można łatwo skorygować pelerynami lub pokrowcami.

Kącik dziecięcy nie musi być duży, można przeznaczyć kilka metrów kwadratowych na stół z kolorowankami i małą skrzynkę z zabawkami. o on może stać się znakiem plusa, który będzie odgrywał rolę przy wyborze gabinetu. Teraz poszukiwane są gabinety kosmetyczne wielofunkcyjne, w których klient może mieć 2-3 zabiegi jednocześnie. W związku z tym ergonomia takiego pomieszczenia powinna być przemyślana w najmniejszym szczególe: mobilna umywalka, która w razie potrzeby dostosowuje się do miejsca pracy, duże lustra do pracy kosmetyczki, wolna przestrzeń na manewry pedicure i manicure hybrydowy i oczywiście odpowiednie światło.