Czy otwarcie własnej kancelarii adwokackiej to dobra inwestycja w przyszłość?

usługi prawnicze

Wielu studentów studiujących na wydziałach prawa, marzy, aby w przyszłości otworzyć własną kancelarię. Jednak należy wiedzieć, że to wcale nie jest proste. Usługi prawnicze, to chyba jedna z trudniejszych w prowadzeniu działalności. Co należy wiedzieć, przed zdecydowaniem się na tak radykalny krok?

Formalności związane z otwarciem

Jedną z ważniejszych kwestii jest ukończenie odpowiedniej uczelni (kierunek prawniczy) z adekwatnym dyplomem (magistra). Tylko dzięki temu będziemy mogli przystąpić do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Egzamin taki niestety w Polsce jest płatny. W roku 2018, koszt podejścia do egzaminu wstępnego, wynosił 1050 zł (słownie: tysiąc pięćdziesiąt złotych). Egzamin odbywa się w formie http://www.klimkowski-kancelaria.pl/contact testu i składa się z 150 pytań, by zdać kandydat musi uzyskać co najmniej 100 punktów, czyli ponad 75%. (źródło: www.rp.pl). Po uzyskaniu wyniku wyższego niż minimalny próg, szczęśliwcy zostaną wpisani na listę aplikantów. Aplikacja trwa 3 lata i jest zakończona kolejnym egzaminem. Po ukończeniu go z pozytywnym wynikiem aplikanci zostają wpisani na listę adwokatów i od tego momentu mogą zacząć świadczyć usługi prawnicze.

Jaki musi być adwokat?

Warto wiedzieć, że przepisy ciągle zmieniają się, więc wszyscy studenci muszą być wciąż na bieżąco z materiałem. Z tego względu, aby zostać prawnikiem należy posiadać silny charakter być przede wszystkim nieugiętym, zdyscyplinowanym i dokładnym. Należy systematycznie i chętnie pogłębiać swoją wiedzę. Duże znaczenie ma też umiejętność analizowania i łączenia faktów w jeden logiczny sens. Studenci podczas 5- letnich studiów, uczą się przede wszystkim merytoryki, która w tym zawodzie jest jedną z najważniejszych zdolności. Osoba chcąca zostać adwokatem, pragnąca świadczyć usługi prawnicze musi na pewno być również opanowana i pewna siebie. Jest to kierunek dla osób, które potrafią wyznaczyć sobie cel w życiu i pomimo przeszkód i trudności dążyć do jego osiągnięcia. Musi również potrafić łatwo nawiązywać kontakty, oraz wykazywać się empatią, ponieważ w tym zawodzie to konieczne.

Ile średnio zarabia adwokat, świadczący usługi prawnicze?

Z informacji zamieszczonych w intrenecie wynika, że średnia wartość zarobków adwokatów wynosi około 5800 zł (słownie: pięć tysięcy osiemset złotych). Jest to jednak minimalna pensja adwokacka, dla tych którzy zdecydowali się dołączyć na przykład do zespołu adwokackiego. Jeśli zaś zdecydujemy się otworzyć własną kancelarię prawną https://odfrankuj.org/umowa-kredytowa-mbank-niewazna-i-aca-67-19, zrobimy znacznie więcej. Bowiem zarobki takich adwokatów są nieograniczone. Wynoszą nawet do 50 000zł miesięcznie.

Zacznij na studiach!

Przygotowania do otwarcia własnej kancelarii warto zacząć już na studiach. Dobrym pomysłem jest zapisywanie się na różne praktyki i staże w kancelariach z długoletnim doświadczeniem. Bardzo często doświadczeni adwokaci chętnie służą pomocą i przekazują swoją wiedzę młodszym. Podczas doglądania pracy wykwalifikowanego adwokata możemy zdobyć wiedzę zarówno na temat prawa jak i prowadzenia działalności. Po po pobycie w kilku takich miejscach będziemy wstanie opracować jak najlepszy model zarządzania własną kancelarią, którą mamy w planach założyć. Ponadto można by rzec, że poznamy nawet przyszłą konkurencję, świadczącą usługi prawnicze. W intrenecie możemy znaleźć wiele stron, na których ludzie szukają bezpłatnej pomocy. To dobry pomysł na sam początek, jeżeli już na etapie studiów zdobędziemy choćby małą renomę później będzie nam łatwiej. Należy pamiętać, że na tego typu forach tematycznych, powinno się szukać tylko tzw. drogowskazu, czyli porady, w która stronę kierować dany problemy. W związku z tym, jeśli coś pójdzie nie tak, raczej nikt nie powinien mieć do nas o to żalu, tym bardziej, że będzie to bezpłatna porada, a jeśli uda nam się pomóc zainteresowanie naszą osobą wzrośnie.

Określ swoją specjalizację

Usługi prawnicze mają bardzo szeroki zakres. Obejmują zarówno prawo karne, rodzinne jak i cywilne http://www.klimkowski-kancelaria.pl/179/cennik. Jeżeli zdecydujemy się na jeden z nich, automatycznie sprawi to, że będziemy mogli całą swoją uwagę poświęcić w pogłębianiu wiedzy na ten dany temat. Przed podjęciem decyzji możemy przeliczyć popyt i podaż w danej tematyce, pomogą nam w tym dostępne w intrenecie statystyki. Wtedy możemy jasno określić jakie usługi prawnicze są najbardziej pożądane na rynku.

Działaj!

Należy pamiętać, aby nie zrażać się początkowymi trudnościami i uparcie dążyć do upragnionego celu. Zawód, który sobie wybraliśmy wcale nie należy do i raczej każdy zdaję sobie z tego sprawę. Na sam początek nie stawiajmy sobie zbyt wysokich, przecież każdy prestiżowy prawnik zaczynał od mało istotnych spraw. Nawet jeśli miałoby to być kradzież kota przez sąsiadkę czy żądanie zadośćuczynienia za wyrządzone szkody poprzez zadeptanie trawnika, okażmy zrozumienie już na samym początku i nie bagatelizujmy spraw tylko dlatego że nie są zbyt poważne. Małymi kroczkami uda osiągnąć nam się sukces, nawet jeśli miałoby to trwać kilka. Każdy przecież zaczynał od zera. Powodzenia!