Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa to szerokie pojęcie obejmujące coraz ważniejszą rolę, jaką technologia odgrywa w tworzeniu procesów produkcyjnych i inżynierskich przyszłości. Od podaży siły roboczej i integracji łańcucha dostaw po optymalizację równowagi między jakością a kosztami, producenci muszą zmagać się z rosnącą presją na wielu frontach.

Przyszłość leży w powszechnym wykorzystaniu technologii automatyki przemysłowej, która pomoże budować fabryki przyszłości. Chociaż automatyka przemysłowa istnieje od lat, coraz więcej firm wdraża technologię i innowacje, aby zautomatyzować powtarzalne zadania w produkcji, z udziałem operatora lub bez niego. Dzięki realizacji naszych projektów systemów automatyki przemysłowej ciężkie zadania produkcyjne będą wykonywać roboty i urządzenia, a Twoje środowisko pracy stanie się bezpieczniejsze i wydajniejsze.

Projektowanie Automatyki Przemysłowej

Automatyzacja poprawia odpowiedzialność, konserwację prewencyjną i kontrolę produkcji. Nasza firma zajmuje się wszystkim, od programowania systemu sterowania po instalację elektryczną i monitorowanie instalacji. Dzięki systemowi zdalnego dostępu możemy zapewnić wsparcie gdziekolwiek jesteś.

Automatyka przemysłowa pomaga utrzymać wysoki poziom wydajności i produktywności w procesach przemysłowych. Nasi eksperci ds. projektowania automatyki opracowują przyjazne dla użytkownika produkty i interfejsy użytkownika z ulepszonymi funkcjami, zapewniając najlepsze wrażenia podczas pracy.

 

Konserwacja i naprawa automatyki przemysłowej

Jesteśmy firmą zajmującą się automatyką przemysłową: utrzymanie ruchu, serwis, projektowanie automatyki przemysłowej. Oferujemy pełen zakres usług w oparciu o kompleksowe umowy serwisowe lub usługi indywidualne. Dążymy do utrzymania wysokiej produktywności, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i wydajności oraz wydłużenia cyklu życia naszych linii produkcyjnych.

Przeprowadzamy kompleksową ocenę jego systemów bezpieczeństwa i sterowania. Na podstawie wyników audytu oferujemy usługi modernizacyjne w celu poprawy funkcjonalności Państwa urządzeń i procesów. Naszym celem jest zagwarantowanie wydajnego środowiska pracy przy minimalizacji zakłóceń w produkcji i wspólnie zdecydujemy, jakie kroki podjąć, aby to osiągnąć.

Konserwacja zapobiegawcza minimalizuje potrzebę serwisowania maszyn i systemów automatyki. Jeśli masz pytania, jesteśmy na miejscu. Możesz potrzebować naprawy sprzętu lub oprogramowania, w takim przypadku jesteśmy gotowi pomóc Ci zdalnie lub na miejscu. Nasi eksperci dysponują wszystkimi niezbędnymi narzędziami i są gotowi Ci pomóc. Technologia, która to umożliwia, jest już dostępna. W połączeniu z zaawansowaną analizą danych producenci mogą z łatwością integrować rozwiązania automatyzacji ze swoimi procesami przemysłowymi, aby pomóc obniżyć koszty i zwiększyć wydajność.

Profesjonalne wsparcie automatyki przemysłowej

Automatyka przemysłowa
Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa wymaga systemów sterowania, takich jak komputery i dużych ilości danych, do sterowania urządzeniami i procesami. Utrzymuje maszynę w mierzalnym stanie. Większość zautomatyzowanych linii produkcyjnych składa się ze stacji roboczych i systemów transportowych, które wykorzystują wiele różnych narzędzi do prowadzenia produktu przez wiele etapów produkcji w celu zmiany przeznaczenia lub wyglądu produktu. Ten proces jest kontrolowany przez kierowcę. Śledzi kolejność podłączania urządzeń i czas pracy każdej maszyny nad produktem.

Firmy mogą wykorzystywać zautomatyzowaną infrastrukturę do produkcji, przetwarzania i zwalniania poszczególnych części, a także do montażu produktów końcowych. Wymagania dotyczące nowoczesnych urządzeń i fabryk rosną we wszystkich dziedzinach życia. Zautomatyzowane systemy spełniają wszystkie potrzeby przemysłu i zapewniają elastyczność oraz oszczędność kosztów.

Nasi inżynierowie i technicy będą ściśle z Tobą współpracować, aby zoptymalizować Twój unikalny przepływ pracy i proces produkcyjny. Potrafimy zintegrować stare i nowe maszyny i roboty, opracować odpowiednie rozwiązanie automatyzacji i zaprojektować odpowiednie oprogramowanie.

Gdzie jest stosowana automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa znajduje zastosowanie nie tylko w procesach produkcyjnych, ale także w wielu miejscach. Na liniach produkcyjnych roboty są wykorzystywane do wykonywania zadań, które są zbyt powtarzalne, aby człowiek wymagał racjonalnej inteligencji. Jeśli proces nie zmienia się w kółko i nie musi się zmieniać, robot może być lepszym wyborem niż człowiek, aby wykonać zadanie.

Inne obszary, w których jest używany, to bezpieczeństwo i wykrywanie. Roboty używane we wrażliwych obszarach, takich jak banki, mogą zapewnić dobrą ochronę. Mogą być również stosowane w innych obszarach szkodliwych dla człowieka, takich jak praca w maszynach wysokotemperaturowych czy produkcja szkła, gdzie krzemica staje się poważnym problemem dla ludzi.

Nasza firma specjalizuje się w naprawie różnego rodzaju urządzeń automatyki przemysłowej. W przypadku wykrycia nieprawidłowości zapewniamy dokładną diagnozę i wykonujemy niezbędne naprawy. Ponieważ nasi eksperci znają np. reguły mechaniczne i elektroniczne, są w stanie obsłużyć różne branże. Naprawiamy np. falowniki, panele operatorskie, roboty przemysłowe, serwonapędy w urządzeniach automatyki przemysłowej. Modernizujemy nie tylko elementy maszyn, ale całe linie produkcyjne.