Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne Szczecin: czasami tracimy zęby z różnych przyczyn. Jest to nie tylko brzydkie, ale także problematyczne, ponieważ jest niesmaczne. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę może być coraz bardziej popularny w Polsce implant.

Czym są implanty dentystyczne? Jak w praktyce działa terapia implantologiczna? Czy w każdych okolicznościach można wszczepić implant? Co jeszcze warto wiedzieć o implantach zębowych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czym są implanty dentystyczne?

Zanim zaczniemy myśleć o implantach zębowych https://portalplock.pl/rozmaitosci/odbudowa-kosci-pod-implanty/VrQNvFyZ5ZmTm6ptrA0b, warto zastanowić się, czym one właściwie są. Jeśli zdecydujemy się je zdefiniować, to możemy zwięźle powiedzieć, że jest to sztuczny zamiennik korzenia zęba. W praktyce jednak temat jest znacznie bardziej zaawansowany. W zdecydowanej większości przypadków tego typu elementy wykonane są ze stopów tytanu. Mają kształt cylindrów o porowatych i gwintowanych powierzchniach. Głównym zadaniem implantu jest jego przyczepienie do kości, co nazywamy osteointegracją. Kolejnym aspektem jest przenoszenie sił żucia bezpośrednio na nasze kości. Dzięki temu jedzenie jest znacznie mniejszym problemem – miej to na uwadze. Implanty dentystyczne Szczecin to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo.

Jak w praktyce działa terapia implantologiczna?

Implanty dentystyczne SzczecinImplanty zębowe https://doboszimplanty.pl/uslugi/implanty-zebow-szczecin/  w klinice dr Pawła Dobosza podzielone są na kilka etapów. Na początku jest konsultacja pomiędzy lekarzem a pacjentem. Pierwszy z nich zbiera podstawowe informacje, zapoznaje się z uzębieniem pacjenta oraz ocenia możliwości uzupełnienia braków zębowych za pomocą implantów. Jednym z podstawowych badań wykonywanych niemal za każdym razem jest terapia panoramiczna. W razie potrzeby pacjenci są kierowani na inne badania, takie jak tomografia komputerowa czy densytometria kości. Po zebraniu i dokładnym przeanalizowaniu wszystkich informacji, opracowywany jest plan leczenia. Zabieg, często nazywany implantacją, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wbrew powszechnemu przekonaniu jest to całkowicie bezbolesny proces. Wszystkie czynności wykonywane są w sposób delikatny, dzięki czemu nie ma dużego dyskomfortu podczas wszczepiania szczecińskich implantów. Po zabiegu pacjenci otrzymują poradę, jak postępować, aby cały zabieg mógł zagoić się prawidłowo. Wizyty kontrolne za około dwa tygodnie. Kiedy prace naprawcze oparte na implantach są wykonywane, zwykle odbywa się to w ciągu dwóch do sześciu miesięcy po zabiegu implantacji.

Czy w każdych okolicznościach można wszczepić implant?

Czasami implanty dentystyczne https://doboszimplanty.pl u implantologia Pawła Dobosza wydają się odkupieniem. Warto jednak zdać sobie sprawę, że takiego rozwiązania nie możemy wypróbować w każdej sytuacji. Po pierwsze, jeśli nasz ogólny stan zdrowia nam na to nie pozwala, musimy to wykluczyć. W praktyce jednak najczęstszą przyczyną niepowodzenia implantacji jest umiarkowana masa kostna wymagana do wszczepienia implantu. Czasami z powodu problemów zdrowotnych tkanka kostna zanika. W efekcie nie można wykonać implantacji lub wymagane są dodatkowe zabiegi mające na celu odbudowę kości. Należy pamiętać, że może znacznie wydłużyć cały proces leczenia i nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiąże się to również z dodatkowymi kosztami, które czasami nie są minimalne. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo ważne jest uzupełnianie braków zębowych w jak najkrótszym czasie i nie należy tego lekceważyć.

Co jeszcze warto wiedzieć o implantach zębowych?

Implanty zębowe w Szczecinie wydają się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Niemniej jednak pacjenci mogą mieć wiele pytań w tym zakresie. Jednym z nich jest to, czy leczenie implantologiczne jest bezpieczne. Odpowiedź na to pytanie jest jasna: zdecydowanie tak! Cały proces ma 99% wskaźnik sukcesu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy implant nie jest zrośnięty – konieczne jest wówczas jego usunięcie i powtórzenie procesu. Warto wspomnieć, że implanty dentystyczne w Szczecinie mogą uzupełnić każdy zestaw zębów. Możemy cieszyć się implantami przez całe życie. Nie zapominajmy jednak, że nasze zdrowie, zęby i higiena mogą wpływać na przeżycie implantu. Dbamy o implanty w taki sam sposób, jak zęby naturalne – w taki sam sposób, w jaki myjemy. Co ważniejsze, implanty powinny mieć kontrolowany dostęp, podobnie jak nasze zęby. Po wszczepieniu implantu w Szczecinie nadal możemy wykonywać badania takie jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Koszt programu ustalany jest indywidualnie.